Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Zmarła Ciotka Bułeckula

Zmarła Ciotka Bułeckula

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 27 czerwca br roku dożywszy 85 lat zmarła Zofia Karpiel Bułecka znana dla niektórych jako Ciotka Bułeckula. Była znana z tego, że odwiedzała niemal wszystkie góralskie wesela nie tylko w Zakopanem, ale też w Kościelisku. Mówiło się, że bez niej nie ma dobrej zabawy. Pani Zofia w trakcie każdego z tych wesel miała na sobie inny strój góralski, toteż jej szafa urosła z czasem do monstrualnych rozmiarów.
Śp. Ciotka Bułeckula prowadziła na zakopiańskich Lipkach mały pensjonat i szałas – karczmę regionalną. Przez lata gościła u siebie znane osobistości. Jeszcze nie tak dawno to tu swoje spotkanie z zakopiańskimi instruktorami narciarskimi zorganizował jeden z kandydatów na prezydenta.
Pani Zofia była głową wielkiej rodziny. Jej synem jest Jan Karpiel Bułecka, znany zakopiański architekt, regionalista, ekspert od koni i muzyk ludowy. Jej przysposobionym synem (którego jak mówiła współwychowała) jest też Sebastian Karpiel Bułecka, lider Zakopower. Pan Sebastian był synem męża pani Zofii – Bronisława. W czasie gdy rodzina mama muzyka pracowała w USA, Zofia Karpiel Bułecka zajmowała się chłopcem.
Wnukiem zmarłej kobiety jest Staszek Karpiel Bułecka – lider zespołu Futurefolk.

Zarząd Główny oraz członkowie Związku Podhalan w Polsce składają szczere kondolencje całej rodzinie zmarłej Zofii Karpiel Bułeckiej.

Niech Bóg ukoi Wasz ból rozstania, a śp. Zofia niech spoczywa w pokoju wiecznym. Niech miłosierny Bóg nagrodzi jej ziemski trud i dobre serce.

Załączniki: