Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Zmarł Bronisław Kaczor

Zmarł Bronisław Kaczor

Z przykrością przyjęliśmy informację, iż w nocy 7 lipca br. zmarł Bronisław Kaczor, artysta ludowy, założyciel regionalnego zespołu o wieloletniej tradycji.

W 1971 roku śp. Bronisław Kaczor był współzałożycielem zespołu Porębianie, od 1974 roku grupa koncertuje pod nazwą Kapela Kaczory, prezentując muzykę regionu Zagórzan, zachowując tradycje i zwyczaje gorczańskiej kultury. Bronisław Kaczor był prymistą zespołu, grał na skrzypcach.

Śp. Bronisław Kaczor został m.in. nagrodzony medalem za zasługi dla kultury, był ponadto wielokrotnie uczestnikiem i laureatem nagród największych przeglądów i konkursów folklorystycznych o zasięgu krajowym.

Występował na znanym w regionie Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska Słaza” m.in. w kategorii Mistrz i uczeń. Wraz ze swoim zespołem koncertował także poza granicami Polski, m.in. w Niemczech i na Słowacji.

Na ręce Rodziny śp. Bronisława Zarząd Główny i członkowie Związku Podhalan w Polsce składają szczere kondolencje. Niech Bóg ukoi Wasz ból rozstania, a śp. Bronisław niech spoczywa w pokoju wiecznym. Niech miłosierny Bóg nagrodzi jego ziemski trud i dobre serce.

Uroczystość pogrzebowa śp. Bronisława odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Porębie Wielkiej.