Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Teledysk do Hymnu Związku Podhalan

Teledysk do Hymnu Związku Podhalan

Już jest ! Obiecany i zapowiadany klip do „Hymnu Związku Podhalan”. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia 😉
W nagraniu „Hymnu Związku Podhalan” na Hali Boraczej oraz na Grapie Litwinka w Czarnej Górze udział wzięło ponad 600 przedstawicieli Związku Podhalan i 70 pocztów sztandarowych, zaprzyjaźnione zespoły ludowe z Bukowiny Tatrzańskiej, Zębu, Łodygowic, Milówki, Rajczy, Żywca, Szczyrku, Istebnej, Jurgowa, Szczawnicy oraz podopieczni i instruktorzy Fundacji Braci Golec.  Udział w nagraniach wzięli także kapelani: ks. Władysław Zązel, ks. Stanisław Kowalik i ks. Adam Ciapka.

Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich zaangażowanych w nagranie, a w szczególności składamy podziękowania dla ks. dr Czesław Noworolnika proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku za użyczenie figury Matki Boskiej Ludźmierskiej Królowej Podhala, JACHYM CINEMATIC STUDIO za realizację klipu, Mateuszowi Jachymowi i Dominikowi Imielskiemy za nagrania z kamer i drona i oczywiście serdeczne podziękowania dla Łukasza i Pawła Golców oraz całej Fundacji Braci Golec za całokształt przedsięwzięcia 😃

Przypomnijmy, iż w 2019 roku w związku z Jubileuszem 100-lecia Związku Podhalan z  inicjatywy Wiceprezesa Piotra Gąsienicy został ogłoszony konkurs na Hymn Górali. Podczas konkursu wyłoniona została najlepsza propozycja tekstu i muzyki, której autorem jest Łukasz Golec. Hymn Związku Podhalan po raz pierwszy wykonany został podczas uroczystości opłatkowej Związku Podhalan w dniu 5 stycznia 2020 roku. Klip wykonano ze środków Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej oraz Fundacji Braci Golec w ramach „Roku Górali w Województwie Ślaskim”. Niezastąpiona pomoc przy realizacji klipu: dyr. Leszkowi Werpachowskiemu, Bartłomiejowi Kosorek, Piotrowi Gąsienicy, Władysławowi Motyce.