Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Rowerami przez Polskę

Rowerami przez Polskę

I ruszyli ! 67 rowerzystów, w tym jedna siostra zakonna w habicie, wyruszyło1 sierpnia na XIII Góralską Pielgrzymkę Rowerową z Giewontu na Hel. Uczestnicy do celu dotrą po 7 dniach, do pokonania mają 1000 km przez całą Polskę.

Kolarze i ich rodziny spotkali się w niedzielę na Mszy Świętej w kościele św. Krzyża w Zakopanem. Przybyli także goście, m.in. nowo wybrany prezes Związku Podhalan Julian Kowalczyk oraz sekretarz związku – Kazimierz Bielak.

Na starcie nie mogło zabraknąć również kapelana pielgrzymki ks. Tadeusza Skupnia, który jak co roku podczas pierwszego kazania odniósł siedo motta pielgrzymki, a w tym roku brzmi ono: „Świętego Józefa ochotnie wzywamy, jest koło Jezusa i jego Mamy”. To hasło nawiązujące do obecnie trwającego w całym kościele katolickim, a ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa. Motto odwołuje się również do Świętej Rodziny – wśród uczestników nie brakuje rodzin, a cała grupa na czas pielgrzymowania staje się swoistą jedną rodziną. – Dołączmy do peletonu złożonego z Józefa, Maryi i Jezusa – zachęcał ks. Tadeusz.
Po Mszy Świętej uczestnicy tradycyjnie wyruszyli na Giewont. Mimo, iż aura nie była sprzyjająca to grupa rowerzystów z ks. Tadeuszem Skupniem na czele zdobyła ten jedyny szczyt w Polsce, na którym postawiono stalowy Krzyż.

Życzymy wszystkim uczestnikom wytrwałości i szerokości na drogach !