Konferencja pn. „Rodzina troską Maryi” w Ludźmierzu

W dniach 26-27 maja w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Ludźmierzu odbyła się konferencja „Rodzina troską Maryi”. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w bazylice MBL, którą koncelebrował ks bp Robert Chrząszcz. Następnie w sali konferencyjnej w Domu Pielgrzyma miały miejsce wykłady poświęcone takim zagadnieniom jak: „Rodzina idealna”, „Rodzina zagrożona”, „Rodzina kreowana (dawny i współczesny obraz rodziny w literaturze, sztukach plastycznych, filmie)”, „Kultura w rodzinie i Rodzina w (pop)kulturze”.

Związek Podhalan w Polsce reprezentowali członkowie Rady Naukowej ZP Przewodniczący RN ZP prof. Stanisław Hodorowicz oraz prof. Anna Mlekodaj, a także  Prezes ZP Julian Kowalczyk i Prezes O/ZP Szaflary Katarzyna Fiedler.