120-lecie urodzin Janosza Esterhazego w Obdokovcach

W dniu 18 września 2021 roku w Centrum Pielgrzymowania im. Janosza Esterhazego w Dolnych Obdokovcach na Słowacji odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 120-lecia urodzin Janosza Esterhazego. Uczestniczył w nich przedstawiciel Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce Wiceprezes Piotr Gąsienica. Został on poproszony o zabranie głosu w imieniu strony polskiej, jako że właśnie w Polsce toczy się proces beatyfikacyjny Janosza Esterhazego.

Warto wspomnieć, iż Piotr Gąsienica na prośbę strony Węgierskiej wykonał 14 stacji drogi krzyżowej, które zostały zamontowane w Centrum Pielgrzymowania im. Janosza Esterhazego. Wykonane przez Wiceprezesa stacje zostały poświęcone, a na początek Mszy Świętej odbyła się Droga Krzyżowa.

Wręczono pamiątkowe medale Janosza Esterhazego, zaś Mszę Świętą odprawił arcybiskup Trnavy Janos Orosch. Po Mszy Świętej uczestnicy obejrzeli spektakl teatralny opowiadający o życiu Janosza Esterhazego.