Save Preloader image

0%

Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Pn. - Pt. 1200 - 1600

Slider

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Zmarł Andrzej Gędłek

Zmarł Andrzej Gędłek

Z przykrością zawiadamiamy, iż w dniu wczorajszym 13 kwietnia 2020 roku, pożegnał się z tym światem po dwutygodniowej walce z chorobą, Andrzej Gędłek.
Zasłużony działacz Związku Podhalan w Północnej Ameryce, były prezes ZPPA, były prezes Koła Nr 40 Biały Dunajec, współzałożyciel i redaktor radia ‘‘Na góralską nutę”, skarbnik Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Chicago, współtwórca ”Koszyczka Wielkanocnego”, przewodniczący Komitetu 600-lecia Cudownej Figury Matki Boskiej Ludźmierskiej i wielu innych imprez, ważnych dla podtrzymywania kultury Skalnego Podhala za „Wielkom wodom”. Działacz zasłużony również dla Polonii Amerykańskiej, dyrektor Kongresu Polonii Amerykańskiej. Wielokrotnie odznaczany medalami zasług i wyróżnieniami za swoją działalność na rzecz ZPPA i Polonii Amerykańskiej.
Był wszędzie tam, gdzie działy się rzeczy ważne dla Polonii, dla ZPPA, dla Ojczyzny.

Na ręce Rodziny śp Andrzeja Zarząd Główny i członkowie Związku Podhalan w Polsce składają szczere kondolencje. Niech Bóg ukoi Wasz ból rozstania, a śp. Andrzej niech spoczywa w pokoju wiecznym. Niech miłosierny Bóg nagrodzi jego ziemski trud i dobre serce.

……Ej byli chłopcy byli,
Ale sieminyli
I my sie miniemy
Po malućkiej chwili…….
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Pożegnanie ś.p. Andrzeja Gędłka słowami Andrzeja Skupnia Prezesa ZPwP