Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona !

Zawsze #ŁączyNasBiałoCzerwona !

2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dwa lata temu w Krakowie wspólnie pobiliśmy rekord Polski na najdłuższą flagę państwową. Mieszkańcy Krakowa, Małopolski oraz turyści rozwinęli wówczas ponad dwukilometrową biało-czerwoną. W ubiegłym roku spotkaliśmy się na pikniku #EUROPEJSKAmałoPOLSKA. W tym roku będzie inaczej…
Chociaż obecna sytuacja nie pozwala nam spotkać się w szerszym gronie, wciąż mamy taką możliwość, korzystając z dostępnych rozwiązań technologicznych, za pośrednictwem internetu.
– Jesteśmy rodziną, którą łączą symbole narodowe. Wartości wyrażone w naszej fladze, godle i hymnie narodowym są obecne w sercach Polaków w każdej sytuacji. Szczególnie teraz, kiedy solidarnie podejmujemy walkę z epidemią, z pokorą i wdzięcznością patrzymy na naszą biało-czerwoną, która pomaga nam się mobilizować do podejmowania każdego wyzwania. Jestem przekonany, że w Dniu Flagi Biało-Czerwona pojawi się w wielu domach. Warto te momenty utrwalić, po prostu robiąc zdjęcia i dzieląc się nimi – mówi wojewoda Piotr Ćwik.

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji: #ŁączyNasBiałoCzerwona.

Pokażmy, że jesteśmy biało-czerwoną wspólnotą, robiąc zdjęcia flagi umieszczonej w naszym otoczeniu. Na profilu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na Facebooku utworzyliśmy specjalne wydarzenie. Zachęcamy do jego udostępniania oraz wypełniania swoimi zdjęciami. Warto napisać, z jakiej części Małopolski pochodzi zdjęcie. W tym roku w Dniu Flagi niech połączy nas #ZdjęciezBiałoCzerwoną!

Hej ! Górale są nie tylko w Małopolsce ale na całym świecie dlatego oprócz zamieszczania zdjęć na portalu Województwa Małopolskiego zachęcamy do zdjęć pokazujących góralskie przywiązanie do Ojczyzny i barw narodowych poprzez zdjęcie z flagą w stroju regionalnym lub elementem góralskim. Warto napisać z jakiej miejscowości/regionu pochodzi zdjęcie. Pokażmy, że dla górali tożsamość narodowa i tradycja to jedne z najważniejszych wartości. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres biuro@zwiazek-podhalan.com lub zamieszczać jako post w utworzonym na facebooku Związku Podhalan w Polsce wydarzeniu Góralskie #ZdjęciezBiałoCzerwoną https://www.facebook.com/events/223439492416420/.
Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną udostępnione na stronie internetowej Związku Podhalan w Polsce.