„Wspólne kolędowanie górali Europie i całemu światu” w Skrzypnem.

Skrzypne na Podhalu stało się 6 stycznia br. jednym z kilku miejsc w Polsce, gdzie miało miejsce wspólne polsko- słowacko- czeskie kolędowanie górali Europie i całemu światu. Zadania tego podjął się Oddział Związku Podhalan w Skrzypnem wraz z grupą śpiewaczą „Skrzypnianki”. Przebieg wydarzenia sfilmowała TV Podhale, dokumentację fotograficzną zapewnili też przedstawiciele ZP, który jako inicjator przedsięwzięcia był reprezentowany przez Prezesa Zarządu Głównego. Inicjatywa wspólnego, równoczesnego kolędowania została po raz pierwszy zrealizowana przez górali z Polski, Czech i Słowacji w tym samym czasie u siebie w miejscowości czy regionie. Na program złożyły się m.in.: wykonanie ulubionej, miejscowej kolędy, wspólna deklaracja Europie i całemu światu przeczytana przez osobę w góralskim stroju, wspólne odśpiewanie kilku kolęd i pastorałek oraz życzenia świąteczne.