Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Wirtualny Konkurs Palm Wielkanocnych w Podczerwonem

Wirtualny Konkurs Palm Wielkanocnych w Podczerwonem

4 kwietnia 2020 r. komisja konkursowa w składzie Ewa Vermessy-Gruber – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem – przewodnicząca, Halina Strama – prezes Oddziału Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka, ks. Marek Łabuzek – proboszcz parafii pw. MB Bolesnej w Podczerwonem, Małgorzata Kulawiak – dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Danuta Skorupa – katechetka w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem i Bogusław Zięba – poeta, działacz polonijny i autor tekstów do przedstawień Dziecięcego Zespołu „Śleboda” oceniła 32 palmy konkursowe nadesłane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem i młodszych w Wirtualnym Konkursie Palm Wielkanocnych w Podczerwonem zorganizowanym przez Oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, Parafię pw. MB Boskiej Bolesnej w Podczerwonem i Szkołę Podstawową im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem.

Konkurs podzielony został na cztery kategorie – 1. klasy”0″ i młodsi, 2. klasy I-III, 3. klasy IV-VIII, 4. młodzież i dorośli.

W kategorii I wpłynęło 6 prac, w kategorii II – 13, w kategorii III – 13, w kategorii IV – 0.

Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I: uczniowie klas „0” i młodsi:
1. Filip Łowisz – kl. 0 – nr 17
2. Antoni Leja – przedszkole – nr 21 i Iwona Palenica – kl 0 – nr 26
3. Aleksandra Polaczek – przedszkole – nr 7 i Andrzej Konopka – kl. 0 – nr 31
Wyróżnienie:
– Gabriela Konopka – przedszkole – nr 29

Kategoria II: uczniowie klas I – III:
1. Emilia Krzanik – kls. I – nr 11
2. Damian Łyszczarczyk – kl. II – nr 15
3. Jakub Leja – kl. III – nr 18.
Wyróżnienia:
– Józef Obyrtacz – kl. III – nr 6
– Aleksandra Świętek-Słowik – kl. II – nr 8
– Aleksandra Duraj – kl. I – nr 12
– Dominik Leja – kl. I – nr 19
– Anna Palenica – kl. II – nr 23
– Andrzej Turski – kl. III – nr 24
– Natalia Strama – kl. I – nr 25
– Aleksandra Szaflarska – kl. II – nr 27
– Zuzanna Naglak – kl. I – nr 30
– Wojciech Konopka – kl. III – nr 32

Kategoria III: uczniowie klas IV – VIII:
1. Bartłomiej Łyszczarczyk – kl. IV – nr 16 i Angelika Leja – kl. IV – nr 22
2. Magdalena Ciężczak – kl. VI – nr 13
3. Szymon Karcz – kl. VI – nr 2 i Katarzyna Kania – kl. VI – nr 5
Wyróżnienia:
– Łukasz Karcz – kl VI – nr 1
– Rafał Duraj – kl. V – nr 3
– Filip Bocoń – kl. V – nr 4
– Kamila Klag – kl. IV – nr 9
– Patrycja Klag – kl. V – nr 10
– Wiktoria Leja – kl. VI – nr 14
– Wioleta Haberna – kl. VII -nr 20
– Ewelina Podczerwińska – kl. VI – nr 28

– Chętnie nagrodziłabym wszystkie dzieci. Wybór był niezwykle trudny. Te prace dzieci wykonane przy wsparciu rodziców sprawiły mi wiele radości w tym trudnym do przeżycia czasie. Dziękuję pomysłodawcom za tę namiastkę prawdziwego życia – mówi przewodnicząca komisji konkursowej – Ewa Vermessy-Gruber, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa – Wojciecha Lei w Podczerwonem.

Prezes Oddziału Związku Podhalan Halina Strama postanowiła przyznać prywatną nagrodę palmie nr 18, którą wykonał Jakub Leja.

– Wielki tłum, który przybył na święto, usłyszawszy, że Jezus przybywa do Jerozolimy, wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu
naprzeciw.” (J 12) Kochani, po kilkuletniej działalności w Izraelu i nie tak dawnym wskrzeszeniu Łazarza, na wieść o tym, że Jezus zbliża się do bram Jerozolimy wyszły mu naprzeciw tłumy ludzi, którzy już słyszeli o cudach i naukach ukazujących w swej prostocie nieco odmienny, niż żydowski sposób na życie i wiarę. Jezus witany był najzwyklejszymi gałązkami zerwanymi pośpiesznie z rosnących wzdłuż drogi palm i dlatego moja uwaga skupiła się przede wszystkim na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Nie patrzyłem na rozmiary, natomiast doceniłem równomierność rozmieszczonych ozdób zatopionych w zieleni oraz tło, na którym została przedstawiona palma. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników, a organizatorom gratuluję wspaniałego pomysłu, który mimo aktualnych przeszkód przypomina o wspólnych ideach i tradycjach bliskich naszym sercom – mówi Bogusław
Zięba.

Małgorzata Kulawiak, dyrektor Centrum Kultury i Promocji gratuluje wszystkim udziału i pomysłu na przeprowadzenie Wirtualnego Konkursu Palm Wielkanocnych.

Wszyscy członkowie jury podkreślają wysoki poziom konkursu oraz zaangażowanie dzieci z Podczerwonego i Koniówki.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Zgodnie z obietnicą ks. proboszcza Marka Łabuzka i katechetki Danuty Skorupy uczestnicy zostaną nagrodzeni dodatkową oceną z religii.