Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Relacja z XXIX Przednówka w Polanach

Relacja z XXIX Przednówka w Polanach

W dniach 27-29 w Domu Ludowym w Kościelisku odbyła się XXIV edycja wydarzenia „Przednówek w Polanach”, w ramach którego grupy śpiewacze, soliści oraz muzycy wzięli udział w konkursie, występując przed jury w składzie: Anna Trebunia-Wyrostek, Anna Malacina-Karpiel, Zofia Łukaszczyk, Bartłomiej Kudasik i Józef Długopolski, a jednym z Gości w Kościelisku był Prezes ZG ZP w Polsce Julian Kowalczyk.

Pierwszy i drugi dzień imprezy wypełniły przesłuchania konkursowe, które nastąpiły po uroczystym otwarciu XXIX Przednówka w Polanach, a ponadto zespół „Cimbalova Kapela Bratov Kuštárovcov” ze Słowacji dał koncert plenerowy i zwieńczył drugi dzień razem z zespołem „Johip” przygrywając do tańca podczas zabawy góralskiej.

Trzeci i ostatni dzień „Przednówka” rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Kościelisku, po której nastąpił paradny przemarsz przez wieś pod Dom Ludowy w Kościelisku, gdzie odbyła się ostatnia odsłona prezentacji artystów i występy Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca „Polany” im. Stanisława Nędzy-Kubińca, zespołu „Cimbalova Kapela Bratov Kuštárovcov” oraz Góralskiego Zespołu „Polaniarze” z Kościeliska. Wręczono także Nagrodę Wójta Gminy Kościelisko za działalność w zakresie kultury oraz nagród Zasłużony dla Związku Podhalan Oddział Kościelisko, a następnie zebrani odsłuchali prelekcji Jana Karpiela-Bułecki pt. „Muzyczna opowieść o instrumentalistach i budowniczych instrumentów pasterskich”. 

Trzydniowe obchody „Przednówka w Polanach” zakończono ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem nagród dla zwycięzców. 

Gratulujemy wszystkim laureatom!