Posiedzenie Rady Naukowej Związku Podhalan

W środę 19.10. br. w dworku Akademii Rolniczej na ul. Balickiej w Krakowie zebrali się przedstawiciele sekcji krakowskiej Rady Naukowej działającej przy ZP. Spotkanie poprowadził przewodniczący Rady –– prof. Stanisław Hodorowicz w asyście wiceprzewodniczącej dr hab. Stanisławy Trebuni-Staszel, Zarząd Główny ZP reprezentował prezes Julian Kowalczyk, a gospodarzem zjazdu był dr hab. inż., prof. URK Sylwester Tabor. Ponadto w posiedzeniu wzięli udział prof. UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół, prof. dr hab. inż. Urszula Litwin, dr Maciej Hodorowicz, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady, prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś, ks dr hab. prof. Władysław Zuziak i mgr Władysław Motyka. Wśród omawianych tematów znalazły się plan i zakres współpracy dotyczący m.in. zabierania wspólnego głosu w ważnych sprawach dla regionu i jego mieszkańców, zasięgania rady lub wsparcia drugiego, gdy głos zabiera jeden z partnerów, promocja ZP w środowisku akademickim i ludzi nauki, ustanowienie nagrody Rady Naukowej Związku Podhalan dla autorów prac naukowych dotyczących problematyki regionalnej, promocja działań Rady wśród członków ZP, poprawa przepływu informacji miedzy obu podmiotami, wzajemny udział przedstawicieli w uroczystościach i imprezach obu partnerów oraz ustanowienie regulaminu działalności Rady Naukowej ZP i ujęcie RN w Statucie Związku Podhalan.