Content
Związek Podhalan w Polsce

im. Świętego Jana Pawła II

Stowarzyszanie 12 grup etnograficznych Górali Polskich

Stowarzyszanie skupiające 12 grup etnograficznych Górali Polskich w Polsce i za granicą.

0 Oddziałów

w kraju i za granicą

Stowarzyszanie skupiające 12 grup etnograficznych Górali Polskich.

Stowarzyszanie skupiające 12 grup etnograficznych Górali Polskich w Polsce i za granicą.

+ 0 Członków

i ciągle przybywa

0 Oddziałów

w całej Polsce

Dowiedz się więcej...

Parada Gazdowska w Białym Dunajcu

Dwie pierwsze zaplanowane edycje – w Szaflarach i Poroninie zostały odwołane, ale w minioną niedzielę koniarze spotkali się w Białym Dunajcu. Tegoroczna, XXIV Parada Gazdowska połączona była z wyścigami kumoterek, jazdą na nartach za koniem, wyścigami jeźdźców i narciarzy oraz zaprzęgów wielokonnych.

Trasa była bardzo trudna, ze względu na masy śniegu. Doszło do kilku wywrotek, przypadków wypadnięcia z trasy i kłopotów z opanowaniem koni. Ale zabawa była przednia.

W programie tradycyjnie znalazły się zawody w skiringu, ski-skiringu i wyścigi kumoterek oraz nowa konkurencja – pozaregulaminowa – na zręczność powożenia dla zaprzęgów parokonnych.

Wszystkie zaprzęgi zjechały na polanę pod osiedlem Gile, gdzie odbyła się oceniana przez jury Parada Gazdowska.

 

W tym sezonie zaplanowano jeszcze start w Kościelisku (6 lutego), Bukowinie Tatrzańskiej (13 lutego), w Zakopanem (20 lutego) i na zakończenie w Ludźmierzu (27 lutego).

_________________________

fot. FOT-FILM SPISZ PODHALE

tekst Podhale24

0
Udostępnień
17
Wyświetleń

Nadchodzące wydarzenia

Wyszukiwarka

Hymn Związku Podhalan

album-art

00:00

Popularne wpisy

z ostatnich 30 dni

Przejdź do treści