Otwarcie nowego sekretariatu Związku Podhalan w Polsce

W dniu 19 lutego 2016 r. Związek Podhalan w Polsce oficjalnie otworzył swój sekretariat w nowej lokalizacji (nowe biuro Związku mieści się teraz w dawnym budynku Starostwa Powiatowego al. Tysiąclecia 35 pokój nr 13, 34-400 Nowy Targ) .

Jednocześnie obok otworzył swoje biuro Poseł na sejm RP Edward Siarka oraz Pani Iwona Cygan Radca Prawny.

Sala konferencyjna daje możliwości odbywania posiedzeń Prezydium w poszerzonym składzie, wraz z zaproszonymi gośćmi.

Po przecięciu wstęgi, odbyło się okolicznościowe spotkanie przy kawie i ciastku zaś potem planowe posiedzenie Prezydium, omawiające między innymi udział Związku Podhalan w Światowych Dniach Młodzieży.

Na otwarcie nowego sekretariatu przybyli oprócz członków Prezydium Związku Podhalan w Polsce:

Władysław Zązel- Kapelan ZP Ks. Ks. Mieczysław Łukaszczyk – Kapelan ZP, Stanisław Kowolik- Kapelan ZP, Ks. Jan Gacek- Kapelan ZP, Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego, Władysław Tylka Vice Starosta, Bogusław Waksmundzki Członek Zarządu Starostwa, Jan Smarduch Wójt Gminy Nowy Targ, Joanna Iskrzyńska-Steg Vice Burmistrz Nowego Targu, Marek Wierzba Dyrektor Szpitala w Nowym Targu , Bożena Olcoń- Chlebek Dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej („gospodyni” budynku). Olcoń Mieczysław Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZP, Andrzej Sasuła przewodniczący sądu koleżeńskiego ZP, Józef Staszel Honorowy Członek ZP, Stanisław Hodorowicz Przewodniczący Rady Naukowej ZP były Senator RP, Wojciech Groń Prezes Oddziału nowotarskiego Związku Podhalan.

Z członków Prezydium obecni byli : Andrzej Skupień Prezes ZP, Alojzy Lichosyt – Vice-Prezes, Julian Kowalczyk – Vice-Prezes, Stanisława Trebunia Staszel – Vice -Prezes, Kohut Piotr – Vice-Prezes, Buńda Andrzej Sekretarz, Bielak Kazimierz Zastępca Sekretarza, Czepelak Grzegorz Chorąży, Gąsienica Piotr Członek prezydium, Napora Andrzej Członek prezydium, Zagórska Marta Członek prezydium,

Prezes Związku Podhalan w Polsce serdecznie dziękował Staroście za życzliwość a Pani dyrektor Bożenie Olcoń -Chlebek za tak ogromne wsparcie i pomoc.

Poseł Edward Siarka zapraszał do swojego nowego biura wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi sprawami, zaś Pani Prawnik Iwona Cygan, tych którzy potrzebują pomocy prawnej, tak tej płatnej jak i bezpłatnej.

Głos zabrał Pan Władysław Tylka Vice-Starosta Powiatu Nowotarskiego:

„Zacni Księża Kapelani Związku Podhalan, Prezesie Andrzeju, Panie Pośle Edwardzie, Koleżanki i Koledzy Związku Podhalan. Symboliczne otwarcie nowej siedziby Związku Podhalan w dawnej siedzibie Starostwa Nowotarskiego, jest wydarzeniem, z którego podobnie jak Związek Podhalan, cieszy się Zarząd Powiatu Nowotarskiego , wraz z radnymi z klubu Wspólnie Dla Powiatu. Prawie sto lat działania Związku Podhalan w Polsce na rzecz Podhala, Spisza, Orawy, Pienin jak i całej Ojczyzny jest dorobkiem niekwestionowalnym. Stowarzyszenie to zasługuje na godziwe warunki lokalowe, z salą konferencyjną. Na przestrzeni ostatnich lat Związek Podhalan gościł Prezydentów, Premierów, Ministrów, popierał samorządność mieszkańców, zgodnie z przesłaniem Władysława Orkana. Cieszy, że Związek Podhalan ma sojuszników w pracy na rzecz zachowania tradycji i kultury góralskiej, rozwoju gospodarczego i społecznego. Przekazane dzisiaj pomieszczenia niech służą przez wiele lat zgodnie z potrzebami i przeznaczeniem”.

Zdjęcia w linkach poniżej: