Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
„Orawskie Dzieci” na Międzynarodowym Festiwalu „Święto Dzieci Gór”

„Orawskie Dzieci” na Międzynarodowym Festiwalu „Święto Dzieci Gór”

Dziecięcy Zespół Regionalny „Orawskie Dzieci”, reprezentował region Orawy na 25 jubileuszowym festiwalu „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu.

Jest to jeden z najpiękniejszych festiwali folklorystycznych w Polsce – pełen emocji, niesamowitych wrażeń, przyjaźni i pozytywnej energii. Uczestnicy festiwalu mają możliwość poznania wielu kultur, interesujących ludzi oraz nauczenia się tolerancji wobec innych religii i obyczajów.
Naszym partnerskim zespołem był zespół HACETTEPE UNIVERSITY CHILDREN AND YOUTH FOLK DANCE GROUP z Turcji; dzieci bardzo się ze sobą zaprzyjaźniły, nauczyły się wspólnych tańców orawskich i tureckich, które zaprezentowały na koncercie finałowym.
W środę odbył się nasz dzień narodowy turecko – orawski. Pięknie opisał go Pan Kamil Cyganik – szef biura prasowego festiwalu. Zachęcamy do przeczytania opisu TUTAJ. Nasz zespół otrzymał bardzo wysoką ocenę od międzynarodowej komisji za autentyczność, spontaniczność, śpiew, muzykę i zabawy, a także grę aktorską.
Oprócz wielu występów Orawskie Dzieci miały również możliwość wypoczynku na basenie, w kinie, na dyskotece, ognisku oraz podczas rejsu po Jeziorze Rożnowskim.
Kierujemy serdeczne podziękowania na ręce pana wójta Bogdana Jazowskiego za możliwość uczestnictwa w festiwalu, Gminnego Centrum Kultury za pomoc w przygotowaniu i organizacji wyjazdu, naszej utalentowanej muzyce: Marcinowi Kowalczykowi, Robertowi Kowalczykowi, Kamilowi Cymermanowi, Jonaszowi Pieronkowi oraz Patrykowi Rudnickiemu; rodzicom za organizację dnia narodowego oraz dnia u polskich przyjaciół. Szczególne podziękowania należą się pani Karolinie Kowalczyk, Monice Klapisz oraz Edycie Mikłusiak, za opiekę nad dziećmi, a opieka ta jest niezwykle odpowiedzialną pracą na tego rodzaju festiwalu. Jednak największe słowa uznania należą się ORAWSKIM DZIECIOM, za wszystko – po prostu!!!
W tym roku na festiwalu wystąpiły takie zespoły jak:

BALLET FOLKLORICO INFANTIL COAHUILA – Meksyk
BOJMIJA – Macedonia
FORGATÓS TÁNCEGYÜTTES – Węgry
HACETTEPE UNIVERSITY CHILDREN AND YOUTH FOLK DANCE GROUP – Turcja
KYTALYK – Jakucja/Rosja
MAŁE OLDRZYCHOWICE
MALI ŁONIOWIACY
MALI SZCZYRZYCANIE
MALI WIYRCHOWIANIE
NUPUR SAJ SCHOOL OF PERFORMING ARTS – Indie
ORAWSKIE DZIECI
PIECUCHY
SMP NEGERI 115 – Indonezja

Każdy dzień festiwalu jest szczegółowo opisany i udokumentowany fotograficznie na stronie www.swietodziecigor.pl
Teresa Baniowska, kierownik Zespołu Orawskie Dzieci
foto: Piotr Droździk