Opłatek Związek Podhalan – Oddział Obidza

Czas opłatkowy w Oddziałach Związku Podhalan nabrał rozpędu. W sobotę 7 stycznia br. na opłatkowej mszy świętej w parafialnym kościele w Obidzy spotkali się górale sądeccy z miejscowego Oddziału oraz zaproszeni goście reprezentujący sejm RP i lokalne władze samorządowe. W imieniu Zarządu Głównego ZP w opłatkowym spotkaniu w Obidzy uczestniczył Prezes ZP, zaś gospodarzem był świeżo co wybrany prezes Oddziału ZP w Obidzy M. Lizoń.
Związkowy Opłatek rozpoczęła msza święta w oprawie góralskiej koncelebrowana przez księży: Stanisława Kowalika- kapelana Zarządu Głównego ZP i kapelana miejscowego Oddziału- proboszcza Jana Gwoździa. Góralską oprawę mszy św. nadały m.in. kolędy i pastorałki wykonane przez miejscowa muzykę. Podczas posiadów w świeżo otwartym naprzeciw kościoła wielofunkcyjnym obiekcie wszyscy obecni połamali się opłatkiem, zaśpiewali kolędy i wysłuchali życzeń. Dużą niespodziankę sprawiła żywa szopka ustawiona przy kościele, w której znalazły się różne zwierzęta z domowego gospodarstwa.