Opłatek w dębniańskim oddziale Związku Podhalan

Niedzielne popołudnie 15.01.br. upłynęło w Dębnie podhalańskim pod znakiem opłatka ZP. Opłatkowe spotkanie rozpoczęła msza święta w kaplicy koncelebrowana przez proboszcza ks. Jarosława Srokę oraz kapelanów Zarządu Głównego Związku Podhalan ks. Stanisława Kowalika i ks. Władysława Zązla rodem z Dębna. Posiady w miejscowej remizie rozpoczęły się od świątecznych życzeń prezesa Oddziału ZP Andrzeja Kozioła, prezesa ZG ZP oraz okolicznościowego listu -podziękowania dla byłego proboszcza Dębna, który odczytał przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ, do której to należy Dębno P. Zebranym licznie miejscowym i gościom zaprezentowała się dębiańska góralska grupa kolędnicza ze śpiewem i muzyką, zaś uczestnikiem związkowego opłatka była też delegacja miejscowych strażaków.