Ogłoszenie o warsztatach dla instruktorów zespołów regionalnych

Zarząd Stowarzyszenia KOBIETY PODHALA zwraca się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie wśród Oddziałów Związku Podhalan w Polsce informacji o możliwości uczestnictwa w WARSZTATACH DLA INSTRUKTORÓW ZESPOŁÓW REGIONALNYCH, które będą organizowane od października do połowy grudnia b.r.

W warsztatach mogą brać udział kandydaci na instruktorów zespołów regionalnych Podhala, Spiszu, Orawy, Łącka, Zagórza i Pienin.

Uczestników zapisujemy do 26 września 2017 roku. Udział w warsztatach jest odpłatny.

Przewidujemy następujące moduły:

Codzienny ubiór i świąteczny strój góralski
Gwara w życiu codziennym i w literaturze
Tradycyjny śpiew góralski
Folklor muzyczny góralski
Specyfika tańca góralskiego
Obrzędowość doroczna i rodzinna
Adaptacja form obrzędowych do potrzeb sceny
Zasady reżyserii w prezentacji folkloru na scenie
Oprawa Mszy Świętych przez zespoły regionalne
Kurs opiekuna wycieczki

Cały kurs będzie objęty Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydział Etnologii i Antropologii.

Wykładowcami będą znawcy regionalizmu Podhala (dr Stanisława Trebunia Staszel, prof. Anna Mlekodaj, Krzysztof Trebunia Tutka, ks. Władysław Zązel) oraz regionów, z których będą uczestnicy kursu.

Kurs zakończy się wręczeniem certyfikatów.

Liczba miejsc ograniczona do 80 osób.

Prosimy zgłoszenia kierować na adres e-mail: bdgbp@op.pl; kobietypodhala@op.pl, jessyk@op.pl, albo telefonicznie (mile widziany sms z imieniem, nazwiskiem, miejscowością i przyporządkowaniem do regionu: Podhala, Spiszu, Orawy, Zagórza, Pienin lub Łącka) pod numerem tel. 660 935 742 (Józefa Kolbrecka – o każdej porze) lub 18 20 73 898 (Biblioteka – od 12.00 do 20.00)

Szkolenia będą odbywały się w Białym Dunajcu w auli gminnej przy Szkole Podstawowej nr 1 ul. Jana Pawła II 184a