Jesienne Święto Bacowskie w Ludźmierzu

23 października w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbyło się uroczyste jesienne Święto Bacowskie, które rozpoczęła msza święta dziękczynna celebrowana przez ks. Marcina Strachanowskiego. Po Eucharystii zebrani przeszli pod figurę świętego Jana Pawła II. Wśród licznie zgromadzonych gości byli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Wiceminister Sprawiedliwości, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Prezes Związku Podhalan w Polsce, Dyrektor Związku Hodowców Owiec i Kóz, Prezes Szlaku Oscypkowego czy Dyrektor Izby Rzemieślniczej z Katowic. Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie w Domu Pielgrzyma, podczas którego podsumowano przebieg Projektu Pasterskiego, a Bacowie otrzymali nagrody i dyplomy.