Gorczański Oddział Związku Podhalan w Niedźwiedziu ma swoją siedzibę

W sobotę 15 stycznia 2022 roku odbyło się otwarcie siedziby Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Niedźwiedziu pełniącej jednocześnie funkcję Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Rekreacji w Regionie Gorców i Gminie Niedźwiedź.
Władysław Orkan- współtwórca Związku Podhalan byłby zapewne dumny z faktu, że w jego rodzinnej wsi- Porębie Wielkiej w Gorcach miejscowy Oddział ZP uzyskał własną siedzibę – wolnostojący dwukondygnacyjny budynek z kilkoma pomieszczeniami, zapleczem sanitarnym i gospodarczym. Uroczyste otwarcie i poświęcenie odbyło się w sobotę 15.01.br. poprzedzone mszą świętą w oprawie góralskiej. Były poczty sztandarowe ZP, przybyli przedstawiciele władz samorządowych i Parlamentu RP. Związek Podhalan reprezentowali: prezes ZG – Julian Kowalczyk, wiceprezes Janina Napora i kapelan ZGZP ks. Stanisław Kowalik oraz poczty sztandarowe i przedstawiciele kilkunastu Oddziałów ZP. Członkom Oddziału z prezesem Stanisławem Burnosem na czele gratulujemy wspaniałej siedziby, zaangażowania dzieci oraz młodzieży i życzymy dalszych sukcesów w realizacji planów.