Góralskie gazdowanie w Mieście. Posiady w Krakowie.17 maja 2022 r.

Drodzy Członkowie i Sympatycy Związku Podhalan, Górale.

Krakowski Oddział Związku Podhalan im. Włodzimierza Wnuka zaprasza na wyjątkowe posiady we wtorek 17 maja 2022 r o godz. 18.00 w COTG PTTK  ul.Jagiellońska 6 w Krakowie.

Rozpoczniemy tradycyjną majową Mszą św. w intencji naszych Matek w kościele św. Wojciecha na rynku Głównym o godz 16.30.

Po Mszy Św. przejdziemy do naszej siedziby na posiady.

Posiady będą wyjątkowe. Wpisują się w uroczyste obchody 100.lecia Zwiazku Podhalan w Polsce. Gościć będziemy liczną delegację nowotarskiego Oddziału ZP w Prezesem Wojciechem Groniem. Goście opowiedzą o góralskim Gazdowaniu w Mieście  na 100.lecie powstania Ich Oddziału. Nasza góralska historia odnotowuje wiele związków Nowego Targu z Krakowem. Gościem Specjalnym będzie znana nam wszystkim poetka Wanda Szado-Kudasikowa z Miasta.

Dzieci z Dziecięcego Zespołu Góralskiego Mali Hamernicy z NCK w Krakowie-Nowej Hucie pod kierownictwem Anny i Kazimierza Lassaków, z dziecięca majówką, zadbają

o Maryjny majowy klimat.

Posiady poprowadzi Stanisława Trebunia – Staszel.

Szczegóły na załączonym afiszu

Prosimy o przekazanie tego wyjątkowego zaproszenia Bliskim i Znajomym