Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Górale polscy – historia strojów regionalnych – strój Górali Śląskich

Górale polscy – historia strojów regionalnych – strój Górali Śląskich

Realizując projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury z programu EtnoPolska 2021 dotarliśmy tym razem na Śląsk Cieszyński. Przed kamerami wystąpili twórcy ludowi, pasjonaci i miłośnicy kultury ludowej: regionalni szewcy bracia Paweł i Józef Rucki, hafciarki Irena Motyka, Maria Motyka i Weronika Łacek, muzykantka i regionalistka Monika Wałach – Kaczmarzyk, Zuzanna Motyka i Kacper Legierski z zespołu Istebna oraz etnolog i kustosz rodzinnego, regionalnego Muzeum „Na Grapie” w Jaworzynce – Katarzyna Rucka -Ryś. Ze strony ZP w spotkaniu uczestniczyli: prezes Julian Kowalczyk ze Spisza i członek Prezydium ZP – Robert Kowalczyk z Orawy. Dokumentację filmową, w tym on-line poprowadzili Jakub Oskwarek i Kamil Kowalczyk.
Tak jak poprzednio również tym razem mamy dla was wzbogaconą o zdjęcia i muzykę regionalną Śląska wersję nagrania. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.


A już w najbliższy piątek przybliżymy wam historię i specyfikę strojów pienińskich.  Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu „Górale Polscy – historia strojów regionalnych”. Piątek 11 czerwca godz. 14:00. Transmisja odbędzie się tradycyjnie na naszym fanepage’u oraz kanale youtube.
Nie przegapcie !