Save Preloader image

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Górale na uroczystości w Wiedniu na Kahlenbergu

8 września delegacja Związku Podhalan w Polsce wzmocniona przedstawicielami Związku Podhalan z Kanady i Stanów Zjednoczonych brała udział w uroczystości 336 rocznicy Bitwy Pod Wiedniem, która w tym roku obchodzona była w ramach 100-lecia powstania Związku Podhalan w Polsce.

Na Kahlenbergu tradycyjnie w tym dniu odbywają się “Dożynki”. Było to również Święto Narodzenia Najświętszej Maryji Panny, w naszych stronach nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej. Uroczystości zostały zdominowane przez Górali na których jak wszyscy podkreślali “zawsze można liczyć”. Gospodarzem był Związek Podhalan w Austrii. Dziękujemy za gościnność, opiekę oraz wspólne zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn Palace.