Filmowe dziedzictwo pogranicza polsko-słowackiego

GreenFilmTourism to projekt, który powstał z myślą o wypromowaniu specyficznego waloru wzmacniającego atrakcyjność turystyczną pogranicza polsko-słowackiego. Jest nim dziedzictwo filmowe. Powstało tu bowiem mnóstwo filmowych produkcji, które wykorzystują atuty regionu takie jak: piękno krajobrazu i natury, bogactwo zabytków, barwną różnorodność żywej kultury, a także niezwykłe meandry historii tych ziem oraz magiczną aurę krążących tu legend.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ chce się podzielić systematyczną wiedzą o filmowym dziedzictwie. Dla pasjonatów będzie szczegółowa baza danych, dla turystów odwiedzających nasze pogranicze – propozycja szlaku, na którym miejsca związane z filmem lub jego twórcami sąsiadują z mnóstwem innych unikatowych atrakcji.

Ważne jest także, aby do filmowego dziedzictwa były dopisywane współczesne karty dlatego zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach, których celem jest przeprowadzenie konsultacji społecznych. Organizowane są dwa spotkania online (na platformie clickmeeting), 9 i 12 lipca, o godz. 10:00. Prosimy wybrać dogodny dla Państwa termin i zaznaczyć w formularzu zgłoszenia, a następnie odesłać go do dnia 9 lipca na adres: m.paszek@mcksokol.pl.

W załączeniu znajdą Państwo również ankietę, której wypełnienie przed spotkaniem bardzo usprawni pracę. Będzie ona podstawą do dyskusji, a dla MCK SOKÓŁ również dokumentem, na podstawie którego przeprowadzone zostaną niezbędne analizy. Będziemy wdzięczni za odesłanie jej tą samą drogą mailową przed warsztatami.

Serdecznie zapraszamy !

Zespół GreenFilmTourism Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu