Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Film dokumentalny „Ostatni Górale” premiera filmu 26.08.2018

Film dokumentalny „Ostatni Górale” premiera filmu 26.08.2018

Film „Ostatni Górale” przedstawia polską kulturę góralską w sposób piękny i liryczny – tak jak jeszcze nikt tego nie dokonał – w technologii 4K HDR i wysokim klatkażu. Film kładzie nacisk na pokazanie polskich krajobrazów, ale również na barwne postacie. Przedstawia portrety kilku polskich górali, którzy wykonują te same zawody i dzielą te same pasje, które zajmowały ich przodków na przestrzeni minionych kilku stuleci. Ludzi, których charakter kształtuje się w konfrontacji z naturą – niedostępnymi górami, zmianami pogody i zwierzętami. Wysokie szczyty Tatr stają się czymś więcej niż tylko niemym obserwatorem naszych bohaterów. Wokół gór wszystko się zmienia, a one stoją tak samo niewzruszone. Jest to film o tym jak górale godzą tradycję z nowoczesnym światem.

Film realizowany był na terenach, z których pochodzą nasi bohaterowie: Ochotnica Górna, Gorce, Rabka Zdrój, Biały Dunajec, Bańska Wyżna oraz na terenach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Premiera filmu zaplanowana jest 26.08 na zakończenie 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskim w Zakopanem. Film dostał się również na 14. Spotkania z Filmem Górskim.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z trailerem filmu „Ostatni Górale”: https://vimeo.com

Artykuły o filmie:
https://nowymarketing.pl
https://media2.pl