Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Doradztwo zawodowe przez internet

Doradztwo zawodowe przez internet

Mając na względzie zaistniałą sytuację oraz przez wzgląd na współpracę z Wojewódzkim Urzędem Pracy zachęcamy do zapoznania się z ofertą zdalnego doradztwa zawodowego. Mamy nadzieję, iż pomoże to wielu Polakom, którzy w dobie pandemii utracili źródło dochodu lub pragną zwiększyć swoje kwalifikacje.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchomił dla mieszkańców regionu ofertę doradztwa zawodowego przez internet w dwóch małopolskich projektach finansowanych ze środków unijnych.

Jest ono możliwe w projekcie „Nowy start w Małopolsce”, który jest skierowany do osób powracających z emigracji i szukających pracy. Usługa zdalnej rozmowy z doradcą zawodowym jest także w ofercie projektu „Kierunek Kariera”, dedykowanego osobom pracującym, chcącym skorzystać ze szkoleń zdalnych.

– Zdobywanie nowych umiejętności, na które jest zapotrzebowanie w obecnie bardzo dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, może być szansą na uniknięcie utraty pracy. Pomoc dla pracodawców w utrzymaniu miejsc pracy i szybkie dostosowanie się pracowników i przedsiębiorców do nowych potrzeb gospodarki jest dzisiaj kluczowe – informuje Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie opracował standard zdalnej usługi doradczej. Dzięki temu osoba decydująca się na spotkanie online ze specjalistą może być pewna, że zostaną spełnione wszystkie wymogi dotyczące świadczenia usług doradztwa zawodowego, które obowiązują w kontaktach bezpośrednich, m.in. wymóg poufności rozmowy.
– W projekcie „Kierunek Kariera” wdrożyliśmy też elastyczny i możliwy do realizacji zdalnie system dofinansowania w postaci bonów szkoleniowych. Można je zamówić nawet w czasie kwarantanny, wykorzystując ten czas na naukę np. języka. W ofercie są także indywidualne szkolenia zawodowe – dodaje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Z kolei w projekcie „Nowy start w Małopolsce” zdalna rozmowa z doradcą zawodowym jest wstępem do spotkania z konsultantem, który doradzi m.in. jakie są możliwości podno­szenia kwalifikacji i wejścia na rynek pracy w naszym regionie, w jakiej instytucji można do­stać wsparcie na rozwój i za­łożenie własnej firmy, gdzie załatwiać formal­ności po powrocie do kraju.

Jak można skorzystać ze zdalnej usługi?
Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie www.pociagdokariery.pl chętni otrzymają mail z potwierdzeniem rejestracji. W wiadomości będą informacje o dniu i godzinie wirtualnego spotkania oraz dane kontaktowe do doradcy zawodowego. Będzie także informacja o Bilansie Kariery wraz z formularzem Historii Edukacyjno-Zawodowej do uzupełnienia.
Więcej informacji w załączniku poniżej.