„Długa wojna światowa na Nowotarszczyźnie 1939-…”

Szanowni Członkowie i Sympatycy Związku Podhalan.

Szanowni Państwo

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ oraz Krakowski Oddział Związku Podhalan zapraszają na otwarcie wystawy „Długa wojna światowa na Nowotarszczyźnie 1939 – …”
w dniu 22 marca 2022 roku, o godz. 17:00 w „Galerii pod Przewiązką”, ul. św. Anny 6.

Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie z zespołem realizującym projekt badawczy pod kierunkiem dr hab. Moniki Golonki-Czajkowskiej prof. UJ, pt. „Józef Kuraś Ogień i jego podkomendni w wyobraźni społecznej. Antropologiczne studium przeżywania przeszłości”.

Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież.

Powszechna, obiegowa wiedza, w konfrontacji z badaniami naukowymi, pozwoli być może na nowe spojrzenie na tamten częstokroć nieludzki, okrutny  czas.

Motto wystawy „Życie ludzkie jest coraz tańsze” szczególnie teraz, w kontekście z aktualną sytuacja  na sąsiedniej Ukrainie, wzbudza refleksję nad naszym CZŁOWIECZEŃSTWEM.

Stanisława Trebunia-Staszel, dyrektor IEiAK UJ

Stefan Majerczak, prezes KOZP