Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
70-lecie Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni”

70-lecie Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni”

5 listopada 2022 roku na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury w prawie dwugodzinnym programie wystąpiły trzy pokolenia góralek i górali, które uczestniczyły w 70-letniej historii Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” w Krakowie.

Najstarszych byłych członków Zespołu reprezentował m.in. Józef Pitoń z Kościeliska, który pomimo 90 lat życia zaśpiewał i zatańczył w góralskiej solówce.

W czasie występów kilkupokoleniowa reprezentacja zespołu przedstawiła fragment wesela góralskiego i wiązankę tańców góralskich. W uznaniu zasług Jubilata przedstawiciele różnych zespołów, chórów, stowarzyszeń, złożyli na ręce obecnego kierownika artystycznego Józefa Brzuchacza życzenia i podziękowania.

Prezes Związku Podhalan Julian Kowalczyk i Wiceprezes Związku Podhalan Anna Trebunia-Wyrostek wręczyli Jubilatom Medal Związku Podhalan z listem gratulacyjnym, przyznawany przez ZG ZP za wyjątkowe zasługi w dziedzinie promocji kultury regionu.

Z kolei minister i poseł z Zakopanego Andrzej Gut-Mostowy wręczył wspomnianemu kierownikowi odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.