Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
30-lecia istnienia Związku Podhalan w Wiedniu

30-lecia istnienia Związku Podhalan w Wiedniu

W dniu 21 sierpnia 2016 r. Prezes Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień, wraz z Vice – Prezes Związku Podhalan w Ameryce Północnej Zofią Bobak-Ustupską, Vice Prezesem Związku Podhalan w Polce Alkiem Lichosytem, oraz członkami Prezydium Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polce Martą Zagórską , Andrzejem Naporą oraz Piotrem Gąsienicą, uczestniczyli w obchodach jubileuszu 30-lecia istnienia Związku Podhalan w Wiedniu.

Uroczystości odbyły się na Kahlenbergu w polskim kościele w miejscu dla Polaków szczególnym ze względu na postać Króla Jana Sobieskiego.

Mszę św. odprawił Ks. Roman Krekora CR, którego ciepłe słowa w kierunku górali polskich były niezwykłym docenieniem wysiłków naszego Związku w podtrzymywanie tradycji i patriotyzmu.

Na ręce Ks. Roman Krekora Pani Prezes Związku Podhalan Wiedniu Anna Naglak wraz z Prezesem Andrzejem Skupniem , przekazali obraz Matki Boskiej Ludźmierskiej, który zawisł na ścianie tamtejszego Kościoła . Następnie odbyło się spotkanie z członkami Związku Podhalan w Wiedniu, wspólny obiad oraz zwiedzanie Wiednia. Góralskie stroje wszędzie wzbudzają zainteresowanie. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie władzom Związku Podhalan w Wiedniu jak i Księdzu Romanowi Krekora , za niezwykle życzliwe i prawdziwie góralskie przyjęcie nas w stolicy Austrii.

Zdjęcia – źródło
https://www.facebook.com/podhalanie/posts/447818782034531