Save Preloader image

0%

Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Pn. - Pt. 900 - 1500

Slider

Honorowi członkowie ZP

Jesteś tutaj:
Honorowi członkowie ZP

Członek honorowy jest to najwyższa godność w stowarzyszeniu nadawana w uznaniu wyjątkowych zasług przez Zjazd Podhalan na wniosek Kapituły Odznaczeń Zarządu Głównego.

Honorowi członkowie Związku Podhalan: (stan na 2017 r.)

HONOROWI Członkowie Związku Podhalan
Najwyższa godność w stowarzyszeniu, nadawana od 1919r. w uznaniu wyjątkowych zasług przez Zjazdy Podhalan na wniosek Kapituły Odznaczeń

1919
Jan Bednarski, Nowy Targ
Kazimierz Przerwa -Tetmajer, Ludźmierz

1921
WładysławOrkan, Poręba Wielka
Andrzej Galica, Biały Dunajec

1932
Antonina Tatarówna, Poronin, Suche

1934
Ks. Jakub Możdżeń, Poronin
Andrzej Stopka-Nazimek, Kościelisko

1935
Feliks Gwiżdż, Odrowąż
Ks. Wojciech Wid Maśnicki, Załuczne – Kraków
Jakub Zachemski, Odrowąż

1970
Stanisław Nędza-Kubiniec, Kościelisko

1973
Jan Władysław Gromada, USA – Chochołów
Adam Pach, Zakopane
Jan Pluciński, Jurgów- Nowy Targ
Andrzej Skupień-Florek, Biały Dunajec

1976
Pius Jabłoński, Jabłonka
Tadeusz Staich, Zakopane-Kraków
Włodzimierz Wnuk, Kraków

1979
Stanisław Krupa, Ludźmierz
Michał Słowik -Dzwon, Szczawnica

1981
Ojciec Święty Jan Paweł II, Watykan
Jadwiga Apostoł-Staniszewska, Nowy Targ
Stanisław Bafia, Zakopane
Michał Balara, Frydman-Nowy Targ
Wincenty Galica, Zakopane
Andrzej Krzeptowski, Zakopane
Andrzej Pilch, Jabłonka
Antonina Zachara- Wnęk, Rabka

1984
Klementyna Fąfrowicz, Kościelisko-Zakopane
Jan Kapłon, Rabka
Hanka Nowobielska, Białka Tatrzańska
ks. prof.JózefTischner, Łopuszna- Kraków
Józef Trzebunia, Zakopane

1987
Michalina Ćwiżewicz, Bukowina Tatrzańska
Władysław Hajnos, Nowy Targ
Andrzej Kudasik, Nowy Targ
Ludwik Łojas, Łopuszna
Dominik Malinowski, Szczawnica
Jerzy Ustupski, Zakopane
prof. Andrzej Waksmundzki, Lublin

1990
Tadeusz Gąsienica -Giewont, Zakopane
Stanisław Gąsienica -Gładczan, Zakopane
Władysław Gąsienica -Makowski, Zakopane
Władysław Gąsienica -Sobczak, Zakopane
Franciszek Gromada, Rabka
Tadeusz Gromada, USA
Marta Jabłońska, Jabłonka
Jan Jędrol, Poronin
Józef Kapłon, Rabka
Janina Kedroń, USA
Antoni Łaś, Czarny Dunajec- Ludźmierz
Józef Staszel, Nowy Targ
Stanisław Szewczyk, Nowy Targ
Jakub Walanta, Londyn- Ludźmierz
Władysław Walkosz, Zakopane
Stanisław Wałach, Zubrzyca Górna
ks. Władysław Zązel, Kamesznica-Nowy Targ

1993
Lech Wałęsa Prezydent RP
Jan Bachleda -Żarski, Zakopane
StanisławBurtan, Zakopane
Jan Dobrzański, Rabka
Roman Dzioboń, Nowy Targ
Franciszek Hodorowicz, Bukowina Tatrzańska
Władysław Kowalczyk, Łapsze Niżne
Aniela Krupczyńska, Szczawnica
Olga Krupa, Ludźmierz
Franciszek Marduła, Zakopane
Józef Różański, Nowy Targ
prof. Julian Sokołowski, Kraków
Zofia Stojakowska – Staich, Kraków
Anna Wiercioch, Szczawnica
Helena Zachwieja, Szczawnica

1996
Ks. kardynał Franciszek Macharski, Kraków
Ks. Stanisław Dziwisz, Watykan
ks. Mieczysław Łukaszczyk, Nowy Targ
ks. Władysław Pilarczyk, Orawa- Kraków
Aleksandra Bogucka, Kraków
Stanisław Ciężadlik, Mszana Dolna
Anna Mastalska, Szczawnica

1999
Marek Wyszkowski, Lublin
Franciszek Bachleda – Księdzularz, Zakopane
Walenty Obrochta, Zakopane
Zbigniew Ćwiżewicz, Bukowina T.
Wanda SzadoKudasik, Nowy Targ
Stanisław Grygiel, Rzym
Ks. prałat Tadeusz Juchas, Ludźmierz

2002
Stanisław Hodorowicz prof., Kraków-BukowinaT.
Jan Jachymiak, Ludźmierz
Andrzej Parczewski prof., Kraków
Tadeusz Pudzisz, Kraków
Władysław Trebunia, Poronin
Hanna Wyszkowska, Lublin

2004
Iwulska Ewa, Ludźmierz
Klamerus Maria, Łopuszna

2005
Emil Kowalczyk, Lipnica Wielka
Stanisław Kowalczyk, Łopuszna
Tadeusz Rakoczy ks. biskup
Maria Staszel, Nowy Targ
Jan Stoch- Gronkowian,

2008
Mieczysław Olcoń, Nowy Targ
Anna Marduła, Szaflary
Stanisława Szewczyk, Łopuszna
Ks. Władysław Zarębczan, Gronków- Rzym
Antoni Rapacz, Rabka

2009
Stanisław Budzyński, Bukowina Tatrzańska(8.11.2009)
Józef Czarnecki, Nowy Targ
Józef Słowik ks. kanonik, Szczawnica
Stanisława Wiercioch, Szczawnica

2011
Aniela Bafia, Poronin
Adam Bachleda – Curuś, Zakopane
Adam Banaś, Rajcza
Alojzy Lichosyt, Nowy Targ
Władysław Motyka, Milówka
Stanisław Tętnowski, Nowy Targ

2014
XXI Brygada Strzelców Podhalańskich
Jan Bukowski, Dzianisz
Ks. prałat Franciszek Juchas, Poronin
Julian Kowalczyk, Łapsze Niżne
Anna Lassak, Kraków
Kazimierz Lassak, Kraków
Ks. infułat Stanisław Olszówka, Zakopane

2017
Anna Brzozowska Krajka, Lublin (ognisko ZP Oddziału Zakopane)
Helena i Władysław Ciesielka, Szczawnica,
Jan Gaik – Rabka Zdrój, Słopnice
Stanisław Gąsienica Wawrytko, Poronin
Józef Komperda, Szaflary
Emilia Rutkowska, Jabłonka
Władysław Tylka, Skrzypne