Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
ZWIĄZEK PODHALAN DO ABP. MARKA JĘDRASZEWSKIEGO: NA NAS, GÓRALI ZAWSZE MOŻESZ LICZYĆ

ZWIĄZEK PODHALAN DO ABP. MARKA JĘDRASZEWSKIEGO: NA NAS, GÓRALI ZAWSZE MOŻESZ LICZYĆ

– Pozostając w modlitwie, zapewniamy: na nas, górali zawsze Możesz liczyć! – napisał Andrzej Skupień, Prezes Związku Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II w liście do abp. Marka Jędraszewskiego. Związek Podhalan wprowadził zmiany w statucie podkreślając działalność na rzecz rodziny.

Podczas LI Nadzwyczajnego Zjazdu Podhalan dokonano zmian w dotychczas obowiązującym statucie organizacji. Do zadań Związku Podhalan wpisano „wspieranie rodziny, rozumianej jako trwały związek ojca – mężczyzny, matki – kobiety i ich dzieci” i podkreślono, że „rodzina stanowi fundament wspólnot lokalnych, narodu i państwa”.

Związek Podhalan opiera swoją działalność na fundamencie wartości chrześcijańskich i na patriotycznych tradycjach przodków. – Jesteśmy przeświadczeni, że są one niezawodnym drogowskazem dla wszystkich ludzi dobrej woli również w czasach dzisiejszych. Mądrość chrześcijańskiej antropologii wynika z uwzględniania przez nią różnych aspektów naszego człowieczeństwa, a nade wszystko z jej głębi, sięgającej jego bezwzględnych korzeni. Dlatego mądrość ta jest dla nas ostoją w dzisiejszych trudnych czasach, kiedy to rozmaite środowiska i grupy interesów usiłują przeistoczyć fundamenty porządku społecznego i tożsamości człowieka w imię swych partykularnych i płytkich ideologii – napisał Andrzej Skupień, Prezes Związku Podhalan w Polsce w liście do abp. Marka Jędraszewskiego.

Związek Podhalan wyraził też wdzięczność wobec słów i duszpasterskiej postawy metropolity krakowskiego oraz solidarność wobec fali ataków na osobę arcybiskupa. – Pozostając w modlitwie, zapewniamy: na nas, górali zawsze Możesz liczyć! – napisali górale ze Związku Podhalan do abp. Marka Jędraszewskiego.

W ubiegłym roku, w czasie XI Rekolekcji Góralskich, abp Marek Jędraszewski ogłosił, że Związek Podhalan będzie nosił imię św. Jana Pawła II.