Zmiany w statucie Związku Podhalan w Polsce

W niedzielę 23 lutego odbył się w Ludźmierzu LI Nadzwyczajny Zjazd Podhalan. Zjazd poprzedziła msza święta w Bazylice Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu, następnie górale udali się do Domu Podhalańskiego w celu rejestracji delegatów i rozpoczęcia Zjazdu Podhalan.

Podczas posiedzenia zostały uchwalone istotne zmiany dotyczące statutu Związku Podhalan. Jedną z najważniejszych jest oficjalna zmiana nazwy Stowarzyszenia na Związek Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II oraz wpisanie do zadań Związku „wspieranie rodziny, rozumianej jako trwały związek ojca – mężczyzny, matki – kobiety i ich dzieci” i podkreślenie, że „rodzina stanowi fundament wspólnot lokalnych, narodu i państwa”.