Save Preloader image

34-471 Ludźmierz

Czwartek: 900 - 1800

Poniedziałek - środa, piątek: 900 - 1500
- kontakt telefoniczny lub mailowy

zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Z życia Oddziałów Związku Podhalan – Zespoły Regionalne

W ramach realizacji projektu „Z życia Oddziałów Związku Podhalan – Zespoły Regionalne”, realizowanego przez Związek Podhalan dzięki wsparciu Partnera – Lasów Państwowych, ekipa filmowa dotarła na próbę Zespołu Regionalnego „Spiszacy” działającego przy Oddziale Spiskim ZP w Łapszach Niżnych.

Kierownikiem zespołu jest obecny prezes Oddziału ZP Maciej Majerczak, a wspiera go Karolina Fic, którzy razem z Katarzyną Złahodą zechcieli porozmawiać o działalności zespołu i Oddziału. Muzykę spiską na próbie poprowadził Grzegorz Kowalczyk.

Młode pokolenie tancerzy wspiera doświadczeniem kilkoro członków ze starszego pokolenia zespolan, kiedy to kierowniczką zespołu była Ludmiła Kowalczyk, żona pierwszego prezesa w spiskim Oddziale ZP Władysława Kowalczyka.