Wielki Jan Paweł II na Podhalu !

„Górale na Was zawsze można liczyć!” Czy na pewno?, Czy zdajemy egzamin w trudnych „nowoczesnych czasach”?.
Raczej tak. Staramy się. Wyróżniamy się pozytywnie na tle innych regionów. Walczymy ze swoimi przywarami. Ale czy jesteśmy godni aby nasze Stowarzyszenie otrzymało imię Świętego Jana Pawła II?.
Czas pokaże.

Przypomnijmy, że założony w 1904 roku Związek Górali przyjął imię błogosławionego Andrzeja Boboli.Związek Podhalan ma już 100 lat. Św. Jan Paweł II był naszym Honorowym Członkiem. Był dumny, że jest Góralem. Serdecznie zapraszamy na Konferencje Naukową poświęconą postaci Wielkiego Jana Pawła II, która już w najbliższy piątek 25 października odbędzię się w Auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Zwieńczeniem Konferencji będzie Opera Góralska „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” autorstwa Franciszka Łojasa Kośli.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie

Załączniki: