Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Wiejskie Spotkanie Opłatkowe w Łopusznej

Wiejskie Spotkanie Opłatkowe w Łopusznej

W sobotę 12 stycznia w Łopusznej obyło się tradycyjne Wiejskie Spotkanie Opłatkowe zorganizowane wspólnie przez Związek Podhalan oddział Łopuszna, Sołtysa wsi, Radę Sołecką, Wspólnotę Leśną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej. Spotkanie opłatkowe rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym pw. Przenajświętszej Trójcy w Łopusznej, której przewodniczyli wspólnie ks. Jan Gacek – kapelan ZGZP w Polsce oraz ks. Kazimierz Foltyn – proboszcz z Łopusznej oraz kapelan miejscowego oddziału Związku Podhalan.

Po Mszy Św. wszyscy obecni udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej gdzie połamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia na Nowy Rok. Po kolacji wspólnie z kapelą i grupą śpiewaczą Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” z Łopusznej kolędowano, śpiewając góralskie pastorałki i kolędy. Zespół „Góralsko Brać” zaprezentował również prapremierowy spektakl pt. „Syćko sie wraco” w reż. Mateusza Buły, który został nagrodzony wielkimi brawami ze strony publiczności.
W spotkaniu opłatkowym wzięli udział m.in. Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch, Radni z Łopusznej Pan Stanisław Buła oraz Pan Łukasz Waras oraz wiceprezes ZGZP Pan Alojzy Lichosyt. Nie zabrakło również przedstawicieli oraz Pocztów Sztandarowych miejscowej jednostki OSP i zaprzyjaźnionych oddziałów Związku Podhalan z Ostrowska, Harklowej, Dębna, Ochotnicy Dolnej, Ochotnicy Górnej, Tylmanowej, Szczawnicy, Niedźwiedzia i Nowego Targu.

fot. Jan Malinowski