Wiejskie Spotkanie Opłatkowe w Łopusznej

W pierwszą sobotę Nowego Roku obyło się Wiejskie Spotkanie Opłatkowe w Łopusznej zorganizowane wspólnie miejscowy oddział Związku Podhalan, Sołtysa oraz Radę Sołecką, Gminny Ośrodek Kultury oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Św. w oprawie góralskiej w Kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej, którą koncelebrowali Kapelan Zarządu Głównego Związku Podhalan ks. prałat Władysław Zązel oraz proboszcz Łopusznej ks. Kazimierz Foltyn.

Po Mszy odbyło się spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury gdzie wszystkich przybyłych przywitał prezes Związku Podhalan Mateusz Buła oraz dyrektor GOKu Józefa Kuchta. Złożono sobie życzenia noworoczne i połamano się opłatkiem, następnie wspólnie kolędowano z kapelą oraz grupą śpiewaczą Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” z Łopusznej, który dał również występ prezentując na scenie Domu Kultury tańce i śpiewy podhalańskie.

W spotkaniu opłatkowym wzięli udział m.in. Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch, Radni z Łopusznej Stanisław Buła i Łukasz Waras oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ Roman Latoń. Nie zabrakło również przedstawicieli oraz Pocztów Sztandarowych miejscowej jednostki OSP i zaprzyjaźnionych oddziałów Związku Podhalan z Ostrowska, Harklowej, Dębna, Ochotnicy Dolnej, Ochotnicy Górnej, Tylmanowej, Szczawnicy i Nowego Targu.

fot. Jan Malinowsli