Warsztaty edukacyjne w Nowym Targu -fotorelacja

„Pasterstwo jako fundament kultury Podhala” – warsztaty edukacyjne w Nowym Targu, 18.08.2018r.
Tegoroczny Jarmark Podhalański w Nowym Targu wzbogaciły warsztaty edukacyjne na temat „Pasterstwa jako fundamentu kultury Podhala”. Warsztaty zostały zorganizowane przez Oddział nowotarski Związku Podhalan w ramach projektu Szlak Kultury Wołoskiej. Warto przypomnieć, ze ZP jest jednym z 10 partnerów projektu realizowanego w Polsce i na Słowacji od zeszłego roku. Oprócz warsztatów w ramach międzynarodowego projektu partnerzy organizują też: Targi, festiwale, budują koliby, stawiają bramy karpackie, wydają różne publikacje np. podręczniki edukacji regionalnej.
Dla zgromadzonych w rynku uczestników i gości jarmarku prelegenci – prezesi Oddziałów Związku Podhalan; Julian Kowalczyk ze Spisza i Józef Knap z Nowego Targu) skierowali informacje związane z dziedzictwem kulturowym górali polskich w zakresie pasterstwa i Wołochów. Podsumowaniem i sprawdzeniem wiedzy uczestników warsztatów i gości był konkurs z nagrodami zorganizowany przez członków Oddziału Związku Podhalan w Nowym Targu. Warsztaty wzbogaciły: degustacja potraw regionalnych i zwiedzanie regionalnych stoisk.

Anna Kowalczyk

Fot.: Kamil Kowalczyk, firma Fot-film Spisz Podhale