Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Uwielbienie Boga za dar Chleba

Uwielbienie Boga za dar Chleba

Matka Boża wyprasza nam owoce wyobraźni miłosierdzia. Całą noc padał deszcz, zrobiło się zimno, mokro, a my mimo wszystko przybyliśmy do Matki Bożej na Urodziny, by podziękować Bogu za dar Chleba. Eucharystię, której przewodniczył bp Jan Zając z Krakowa, celebrowało 6 kapłanów.

Wszystkich zebranych, przy ołtarzu papieskim i w bazylice, zwłaszcza autorów wieńców dożynkowych, poczty sztandarowe, 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich z dowódcą pułkownikiem Ryszardem Pietrasem- kampanię reprezentacyjną i orkiestrę powitał kustosz sanktuarium ks. Jerzy Filek.

A Hierarcha we wstępie zauważył, że przybyliśmy na urodziny Matki Bożej, by w Jej Sercu złożyć wszystkie naszej prośby i dziękczynienia. A w homilii biskup Jan przywołał świadectwo pewnego kapelana, po którym dziecko podsumowało: Maryja to taka Matka, która nas nie urodziła, a kocha, która nas nie nosiła pod sercem, ale nosi każdego w swoim Sercu Niepokalanym.

Patrzymy w Jej oczy – mówił dalej kaznodzieja – chcemy ucałować Jej Ręce pełne dobroci. Ona jest przestrzenią zachowaną od zła – jak mawia ojciec święty Franciszek – jest schodami, którymi zszedł Bóg, by stać się Bogiem bliskim i konkretnym. Z Niej zechciał Bóg wziąć swoje ciało, jest Dziewicą, która stała się Bogarodzicą.

Dziś ludźmierska ziemia staje się Kaną, bo dożynki to uwielbienie Boga za dar Chleba. To Ona, Gaździna wyprosiła dar tegorocznych plonów Widziała Wasze codzienne utrudzenie. Za dar chleba składamy przez Jej Serce wielkie Bóg zapłać. Matka Żytosiewna rozpoczyna dziś nowy siew Bożego ziarna na glebę naszych serc, wnosi pokój, uczy szczególnej wrażliwości i będzie oczekiwać na owoce wyobraźni miłosierdzia. Potrzeba nam spojrzenia miłości na co dzień.

Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim za obecność, modlitwę, za wszelaką pomoc i wszelaki wkład, by było pięknie, ku chwale Bożej i radości Matki Bożej

Po Mszy św. odbyła się prezentacja wieńców i sztandarów. W każdy wieniec włożono wiele pracy i trudu, trudno powiedzieć, który najparadniejszy. Wszystkie piękne, bo każdy robiono sercem pełnym miłości. Gratulujemy i dziękujemy za podejmowane nieustannie wyzwania.

Źródło:

www.mbludzm.pl