Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Uroczyste Obchody Jubileuszu w Chicago

Uroczyste Obchody Jubileuszu w Chicago

W kwietniu 2024 roku polscy górale w USA świętowali 95-lecie swojej organizacji – Związku Podhalan Północnej Ameryki (ZPPA). Obchody rozpoczęły się 21 kwietnia uroczystą Mszą świętą w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, wyróżniającą się bogatą oprawą regionalną. W nabożeństwie uczestniczyło kilkadziesiąt pocztów sztandarowych Kół ZPPA.

Po Mszy świętej, uroczystości przeniosły się do Domu Podhalan w Chicago. Na ręce Zarządu ZPPA z Prezesem Stanisławem Sarną zaproszeni goście złożyli dary i gratulacje. Wśród obecnych byli m.in. Prezes Związku Podhalan w Kanadzie, Agnieszka Zagórska oraz delegacja z Polski: Prezes Julian Kowalczyk i Wiceprezes Janina Napora wraz ze współmałżonkami. Z Polski przybyła również delegacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Jubileusz został przygotowany z dużym rozmachem, oferując bogaty poczęstunek oraz goszcząc licznych przedstawicieli polonijnych mediów. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło wielu gości i podkreśliło znaczenie ZPPA w życiu polonijnej społeczności w Stanach Zjednoczonych.