Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Trzecia rocznica utworzenia oddziału ZP w Wysokiej

Trzecia rocznica utworzenia oddziału ZP w Wysokiej

W dniu 04.05.2024 członkowie ZP oddział w Wysokiej obchodzili trzecią rocznicę utworzenia. Był to okres bardzo bogaty w wydarzenia i działania oddziału, co podkreślił gość honorowy uroczystości ks. prałat Władysław Zązel. Uroczystości rozpoczęto Mszą świętą koncelebrowaną przez wspomnianego już księdza kapelana ZP w Polsce oraz księdza proboszcza Jana Mędrzaka. W czasie Eucharystii gał i śpiewał zespół „Wysocko Śleboda” działający przy tutejszym oddziale. Oprócz sztandaru gospodarzy uroczystości, był również poczet sztandarowy Górali Żywieckich z Milówki.

Po Mszy św. członkowie oddziału wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli do swojej siedziby, gdzie odbyły się następujące wydarzenia: występ muzyczno-taneczny Wysockiej Ślebody, wybory prezesa, zarządu, komisji rewizyjnej, sądu koleżeńskiego i delegatów na Zjazd Podhalan, oraz posiady przy góralskiej muzyce.

Oprócz członków oddziału oraz członków zespołu, uroczystość uświetniali następujący goście: członek prezydium ZG ZP w Polsce – kol. Marian Zemczak, wiceprezes oddziału Górali Żywieckich – kol. Tadeusz Fiedor, członkowie oddziału Górali Żywieckich z Milówki, radna sejmiku województwa małopolskiego – pani Danuta Kawa, radny gminy Jordanów, sołtys wsi Wysoka, prezes OSP w Wysokiej, przewodnicząca KGW w Wysokiej, instruktor Ośrodka kultury i in.

Prezesem oddziału został ponownie wybrany Zbigniew Bednarczyk. Gratulujemy