„Święty Jan Paweł II na ścieżkach Gorców”

„Święty Jan Paweł II na ścieżkach Gorców” – to tytuł konkursu plastycznego, którego rozstrzygnięcie miało miejsce dokładnie w 101 rocznicę narodzin Jana Pawła II. Organizatorami byli Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju i parafia św. Marii Magdaleny.

Celem konkursu było uczczenie 100 – leciał urodzin Świętego Jana Pawła II, który związany był w sposób bezpośredni z Rabką-Zdrój, do której przyjeżdżał jako kardynał Karol Wojtyła. Jako ksiądz, później biskup, kardynał oraz papież Jan Paweł II bywał w okolicy Rabki-Zdroju w Gorcach – stąd tytuł konkursu.
W konkursie brały udział dzieci i młodzież w podziale na następujące kategorie wiekowe: – do lat 10;- od 11 lat do 18 lat.

W kategorii wiekowej do lat 10:

I miejsce Maksymilian Knowa,
II miejsce Malwina Wójciak,
III miejsce Mateusz Słoński,
Wyróżnienie otrzymała Roksana Knowa, która była najmłodszą uczestniczką konkursu (4 lata),

W kategorii wiekowej 11-18 lat:

I miejsce Emilia Florek
II miejsce Kamil Gruca,
III miejsce Julia Sikiewicz

Wyróżnienia otrzymali: Julia Jamer, Weronika Stefankowicz, Amelia Rapacz, Kamil Mszański, Kamila Mirga,
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu