Święcone Zarządu Głównego Związku Podhalan

22 Kwietnia 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem na Olczy , odbyło się coroczne święcone Zarządu Głównego Związku Podhalan , którego współgospodarzem był Oddział Zakopane.

60 pocztów sztandarowych szczelnie zapełniło Kościół , dopisali również zaproszeni goście . Poseł RP Arkadiusz Mularczyk ,Generał Brygady Ryszard Pietras Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z małżonką , Generał Andrzej Pawlikowski , Jan Piczura Radny Wojewódzki, Piotr Bąk Starosta Powiatu Tatrzańskiego , Jerzy Zacharko Vice Starosta Powiatu Tatrzańskiego ,Leszek Dorula Burmistrz Zakopanego.

Mszy Św. przewodniczył Ks. Infułat Stanisław Olszówka , słowo głosił Ks. Kapelan Jan Gacek , we mszy uczestniczył również Ks. Kapelan Władysław Zązel oraz Sekretarz Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Ks. Karol Litawa , który odczytał list w imieniu Arcybiskupa. Po Mszy nastąpiły występy zespołów góralskich Im. Bartusia Obrochty oraz Parafialny zespół z Olczy ,, Giewont”.
Uroczysty obiad rozpoczęty od modlitwy i podzielenia się jakiem odbył się w Karczmie Góralskiej Na Olczy przy ulicy Rybkówka . Serdecznie dziękujemy gospodarzom Katarzynie Garalowskiej Tylce z mężem za serdecznie przyjęcie.