Stanisław Sarna pierwszym oficjalnym, kandydatem na Prezesa Związku Podhalan Północnej Ameryki.

W dniach 4-6 września br. odbędzie się XXXI Sejm ZPPA, gdzie po dwóch kadencjach Prezes Józef Cikowski przekaże funkcję nowo wybranemu Prezesowi. Jak na razie pierwszym oficjalnym kandydatem na Prezesa ZPPA jest Stanisław Sarna, pochodzący z Czarnej Góry wieloletni członek Zarządu ZPPA. Według statutu kandydatury na Prezesa można zgłaszać przed wyborami jednakże do tej pory przywilej ten nie był wykorzystywany, aż do tegorocznego Sejmu.

W zeszłym tygodniu na miesięcznym zebraniu zarządu i dyrekcji Związku Podhalan Północnej Ameryki, Stanisław Sarna zgłosił swoja kandydaturę na prezesa tejże polonijnej organizacji. Od 1997 roku jest członkiem Koła nr.66 Dębno Podhalańskie, a zarazem członkiem
Związku Podhalan. Przez 13-cie lat pełnił funkcje chorążego koła. Następnie przez 11 lat pełnił funkcję prezesa koła. Ostatnie 4 lata pełni również funkcje Wice Prezesa Związku Podhalan Północnej Ameryki.