Save Preloader image

0%

Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Pn. - Pt. 1200 - 1600

Slider

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Spotkanie z Małym Królewicem

Spotkanie z Małym Królewicem

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie z Małym Królewicem do Kościeliska! „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to jedna z najbardziej znanych i najchętniej czytanych “powiastek filozoficznych dla dzieci i dorosłych” dostępna jest już w około 400 językach, gwarach, dialektach i w licznych systemach znaków językowych, w tym zapisie alfabetem Morse’a czy nawet w systemie egipskich hieroglifów. Ostatnio “Mały Książę”, który w języku polskim doczekał się dotąd blisko 50 wydań, opublikowany został w trzech wersjach gwarowych: wielkopolskiej (“Książę Szaranek”), śląskiej (“Mały Princ”) i góralskiej (“Mały Królewic”).

My pochylimy się właśnie nad tym ostatnim przekładem, autorką którego jest znana etnolog, nauczyciel akademicki, dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. dr hab. Stanisława Trebunia -Staszel, z którą spotkamy się w Kościelisku już 24 września o godzinie 18.00.

Podczas spotkania wysłuchamy nie tyko gwarowej opowieści o tym, jak postrzega świat Mały Królewic, ale będziemy mogli również poznać tajniki pracy nad przekładem.

Spotkanie odbędzie się w zależności od pogody i obostrzeń epidemiologicznych na scenie plenerowej, bądź w Domu Ludowym w Kościelisku na Chotarzu.

Bądźcie z nami!

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej
ul. Nędzy-Kubińca 76
tel/fax. 182070051
gokr@gminakoscielisko.pl

Załączniki: