Spotkanie prezesów Związku Podhalan z różnych stron świata

Takie spotkania odbywają się rzadko, ale wczorajsze pokazało, że są potrzebne.

Przez pandemię nie możemy się spotykać i odwiedzać podczas ważnych uroczystości, jednak kontakt wciąż pozostał. 21 listopada przedstawiciele Związków Podhalan z Kanady, Austrii, Polski, Ameryki Północnej i Anglii połączyli się przez łącze internetowe, by wspólnie wymienić się informacjami i planami na najbliższy, pandemiczny czas – informuje Zarząd Główny Związku Podhalan.

Podczas spotkania obecni byli: Andrzej Chudoba – prezes ZP w Austrii, Klaudia Mielczarek – sekretarz ZP w Austrii, Agnieszka Zagórska – prezes ZP w Kanadzie, Stanisława Szymala – sekretarz Generalny ZP w Kanadzie, Dorota Leja – zastępca sekretarza ZP w Kanadzie, Magdalena Nowak – skarbnik ZP w Kanadzie, Julian Kowalczyk – prezes ZP w Polsce, Piotr Gąsienica – wiceprezes ZP w Polsce, Paulina Kowalczyk – kierownik biura ZP w Polsce, Stanisław Sarna – prezes ZP w Północnej Ameryce, Jan Król – wiceprezes ZP w Północnej Ameryce, Dominika Rzadkosz – prezes ZP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Krzysztof Kordaczka – członek ZP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Podczas spotkania poruszony został temat odsłonięcia Pomnika Matki Władysława Orkana w Pcimiu, które planowane jest na 29 maja przyszłego roku oraz zbiórki środków na renowację Domu Władysława Orkana w Porębie Wielkiej.

Efektem wczorajszej rozmowy będą kwartalne spotkania online przedstawicieli Związków Podhalan oraz zaplanowane wspólne kolędowanie 23 stycznia 2022r.

pk