Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Relacja z odpustu w Derenku

Relacja z odpustu w Derenku

W dniach 29-30 lipca miał miejsce wyjazd przedstawicieli Związku Podhalan w Polsce do Derenku na Węgrzech. Derenk to nieistniejąca obecnie polska wieś, którą przez ponad 200 lat zamieszkiwali górale z Podhala do czasu wysiedlenia w 1943 r. Odpust w Derenku to piękna okazja do kultywowania przyjaźni polsko-węgierskiej górali z Podhala z potomkami dawnych Derenczan. Serdecznie dziękujemy Polonii węgierskiej i mieszkańcom Szögliget za wspaniałe przyjęcie na Węgrzech.
Społeczność Związku Podhalan reprezentowali przedstawiciele Oddziałów z Czarnego Dunajca, Chochołowa, Szaflar, Miętustwa, Nowego Targu, Makowa Podhalańskiego i Podszkla oraz Koniówki z pocztami sztandarowymi, natomiast Prezydium ZG ZP reprezentował Piotr Kuruc.
W wyjeździe uczestniczyli także: Proboszcz Parafii w Białce Tatrzańskiej ks. Jan Byrski, Proboszcz Parafii w Podczerwonem ks. Marek Łabuzek, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Piczura, Starosta Tatrzański Piotr Bąk oraz Zastępca Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Maria Kuruc

 

Fot. Szymon Pyzowski i Katarzyna Fiedler
Tekst: Katarzyna Fiedler