Promocja książki pt. „Dom na skale”

W sobotę 13 lutego odbyło się u nas spotkanie autorskie z ks. Władysławem Zarębczanem.

„Dom na skale” to książka zawierająca teksty pisane do Tygodnika Podhalańskiego z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także kazania i inne refleksje autora – nie publikowane wcześniej, w tym osobiste wspomnienie o wybitnych synach Podhala: Władysławie Trebuni-Tutce i Józefie Bafii.

Istotę tej książki w pełni oddaje arcybiskup Protase Rugambwa, Drugi Sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, Przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych pisząc w słowie wstępnym, że „książka ks. Zarębczana opowiada o (….) domu, opartym na Chrystusie” i „przedstawia codzienność związaną z życiem budowanym na skale. A tą skałą jest Chrystus”. Arcybiskup wskazuje, że nie jest to książka, którą po przeczytaniu odstawia się na półkę, ale że można i trzeba do niej powracać.

Źródło: domludowy.pl

W spotkaniu z ks. Władysławem Zarębczanem między innymi uczestniczyli Prezes Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień oraz Wiceprezes Stanisława Trebunia-Staszel.

Tekst oraz zdjęcia w linku poniżej: