Poświęcenie Sztandaru Oddziału Związku Podhalan w Lubomierzu

Związek Podhalan oddział w Lubomierzu ma swój nowy sztandar, którego uroczyste poświęcenie odbyło się wczoraj 23 kwietnia w Lubomierzu. W wydarzeniu wzięli udział: Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień wraz z wiceprezesami Piotrem Gąsienicą i  Andrzejem Naporą,  Sekretarzem Kazimierzem Bielakiem,  Chorążym Zarządu Głównego Grzegorzem Czepelakie.

W uroczystości udział wzięli również Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak oraz Wicestarosta Limanowski Agata Zięba. Honory Gospodarza Trzyma Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, który mocno wspiera Górali w swojej gminie.
Uroczyste złożenie przysięgi i poświęcenie sztandaru nastąpiło podczas Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Lubomierzu. Msze odprawił Ksiądz Kapelan Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce Ks. Stanisław Kowalik, który wygłosił piękne kazanie o sztandarze. Oprawę muzyczną mszy zapewniła muzyka Piotrka Majerczyka.
Nowy sztandar ma z jednej strony obraz Św. Józefa Oblubieńca NMP (patrona parafii w Lubomierzu), a na drugiej stronie na środku znajduje się herb Związku Podhalan wraz z nazwą oddziału.
Po mszy miała miejsce oficjalna część wydarzenia, podczas której życzenia członkom oddziału złożyli zaproszeni goście.
Prezes Oddziału Zbigniew Pajdzik podziękował wszystkim którzy przyczynili się do szybkiego wykonania Sztandaru i przygotowania uroczystości .

Prezes Andrzej Skupień życzył członkom Oddziału z Lubomierza zgody i współdziałania   dla dobra lokalnej społeczności.

Więcej na: https://powiat.limanowski.pl

Galeria zdjęć na: https://www.facebook.com/