Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Święcone Zarządu Głównego Związku Podhalan w Zaskalu

Święcone Zarządu Głównego Związku Podhalan w Zaskalu

Tradycją Związku Podhalan są – organizowane przez Zarząd Główny i poszczególne oddziały Związku Podhalan – poświąteczne spotkania, na których, gdy już świąteczny zgiełk minie i nadejdzie chwila spokoju, spotykają się jego członkowie, żeby złożyć sobie życzenia i zasiąść do wspólnego stołu. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizowane są „opłatki”, natomiast Święta Wielkanocne mają „święcone”.

W niedzielę, 21 kwietnia, w Zaskalu zorganizowano Święcone Zarządu Głównego Związku Podhalan. W wydarzeniu uczestniczyło aż 60 delegacji z różnych regionów Polski, włącznie z Gdańskiem.

Uroczystej Mszy św. w kościele św. Wojciecha przewodniczył ks. prał. Władysław Zązel, kapalen ZP. Wszystkich licznie zgromadzonych gości przywitali: proboszcz ks. Antoni Staszeczka i prezeska organizacji Marta Ścisłowicz.

Bardzo ważną częścią uroczystości było poświęcenie sztandaru miejscowego Oddziału, którym z dumą może teraz reprezentować Związek Podhalan.

Sztandar jest znakiem naszej przynależności do góralszczyzny, znakiem wspólnoty, znakiem naszej tożsamości. Niech te aspekty będą wyznacznikiem drogi związkowej, która też prowadzi nas do Boga – mówił w homilii ks. Stanisław Kowalik, kapelan ZP.

Uroczystości zakończyły wspólne posiady w miejscowej remizie. Wśród zaproszonych gości można było spotkać lokalnych parlamentarzystów i samorządowców.

Partnerem Głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie.