Posiady Krakowskiego Oddziału Związku Podhalan

Szanowni Członkowie i Sympatycy Związku Podhalan, Miłośnicy Gór i góralskiej muzyki.
Krakowski Oddział Związku Podhalan zaprasza na posiady z Krzysztofem Trebunia- Tutka. Posiady te od dawna oczekiwane, szczególnie przez młodzież z naszych krakowskich zespołów góralskich Skalni i Hamernik. Ten okres oczekiwania zostanie nam wynagrodzony sowicie: Nasz posiadnik zaprezentuje nam swoje najnowsze dzieło- trzytomowy podręcznik „Muzyka Skalnego Podhala”. – unikalne kompendium wiedzy na temat nauki gry na instrumentach góralskich. Wspomni też, naszym listopadowym zwyczajem, nieżyjących już, najsłynniejszych podhalańskich prymistów.
Posiady odbędą się we wtorek 16 listopada o godz.17.30 w siedzibie, w COTG PTTK ul. Jagiellońska 6. Spotkanie poprowadzi dr hab. Stanisława Trebunia Staszel, dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. Oprawa artystyczna -Studencki Zespół Góralski Skalni. Posiady poprzedzi tradycyjna listopadowa Msza Święta z wypominkami za Zmarłych w Kościele św. Wojciecha na Rynku Gł. o godz.16.30.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.
W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń sanitarnych niezwłocznie o tym poinformujemy.
Proszę o przekazanie informacji o tym wyjątkowym wydarzeniu zainteresowanym w swoich środowiskach.
Szczegóły na plakacie.

Z góralskim pozdrowieniem